У зв'язку з воєнним станом в Україні, терміни для звернення до нотаріуса, щоб оформити спадщину, були подовжені на 10 місяців. Однак експерти радять не затягувати і звертатися до нотаріуса протягом шести місяців після смерті спадкодавця.

Право на спадщину виникає одразу після смерті особи, і важливо не пропустити шестимісячний термін для подання заяви до нотаріуса. Це важливо навіть якщо є заповіт. Тому з цим не потрібно зволікати.

Спадок. Фото: перший ріелторський
Спадок. Фото: перший ріелторський
Спадок. Фото: перший ріелторський

Подання заяви - це перший крок у процесі оформлення спадщини. Після цього можна в будь-який час отримати свідоцтво про право на спадщину, але для цього потрібно спочатку звернутися до нотаріуса вчасно.

Отримання свідоцтва про право на спадщину залежить від готовності спадкоємця оплатити послуги нотаріуса і не прив'язане до якихось жорстких термінів.

Популярні новини зараз
Шкоди більше, ніж користі: лікарі пояснили, чому не варто щодня вживати супи Енергетики проводять рейди по домівках споживачів: кому загрожують серйозні проблеми Закінчення війни вже близько – старець Діонісій обнадіяв українців пророцтвом Для власників квартир приготували новий тарифний "сюрприз": яка послуга дорожчає
Показати ще

Для оформлення спадщини потрібно мати при собі:

  • свідоцтво про смерть;
  • паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • документи, що підтверджують родинні зв'язки;
  • документацію на майно, яке є об'єктом спадщини (якщо є в наявності).

Спадщина. Фото Pexels
Спадщина. Фото Pexels

Ці документи допоможуть забезпечити правову ясність і захист прав спадкоємців, підкреслюючи важливість своєчасних дій в процесі оформлення спадщини.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, чому українцям необхідно заповідати майно вже зараз та як це зробити правильно

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що при оформленні спадку можуть бути важкі проблеми: один підпис міг вирішити все