Податкова служба звертає увагу громадян на важливість своєчасного подання декларацій про доходи та майновий стан за 2023 рік. Це щорічний обов'язок кожного платника податків, який відповідно до законодавства має бути виконаний до 1 травня наступного року.

Невиконання цієї вимоги може призвести до накладення штрафів. Українське податкове законодавство чітко визначає, що подання декларацій, звітів та інших відповідних документів має бути здійснено відповідно до встановлених термінів і форм.

Підпис документів / фото: Freepik
Підпис документів / фото: Freepik

Стаття 16 Податкового кодексу України говорить, що люди, які платять податки, мають співпрацювати з податковими органами. Вони повинні надавати всю інформацію, яка потрібна для правильного обрахунку і сплати податків.

За порушення податкових законів, включаючи несвоєчасне подання декларацій, платники податків можуть зіткнутися з серйозними фінансовими санкціями.

Популярні новини зараз
Кожен пенсіонер повинен визначитися: українців поставили перед вибором Лафа скінчилася, дострибалися: 9 причин, чому українці не отримають субсидію у 2024 році Вершкове масло та соняшникова олія: українців попередили про нові ціни Пенсіонери отримають значну доплату до пенсії: кому і скільки добавлять найближчим часом
Показати ще

Підпис документів / фото: скріншот Youtube
Підпис документів / фото: скріншот Youtube

За законом, якщо людина була повністю дієздатною, коли порушила правила, їй можуть нарахувати штраф. Такі штрафи можуть бути або адміністративними, наприклад, за невеликі порушення, або навіть кримінальними, якщо порушення серйозне.

Важливо пам'ятати, що подання декларацій є не тільки законним обов'язком, але й важливим елементом фінансової прозорості і довіри між державою та її громадянами.

Тому кожен платник податків має забезпечити, щоб його декларації були подані вчасно та відповідали всім вимогам закону, аби уникнути будь-яких штрафних санкцій.

Раніше ми писали про те, що отримають не всі: в Україні визначились із продовженням субсидій на світло, газ, воду та тепло

Крім того, Знай.ua повідомляв, чому українцям необхідно заповідати майно вже зараз та як це зробити правильно