Віруючі православної церкви в цей день вшановують пам'ять преподобного Феодора Трихіни (власяничника).

Інші назви свята: "Феодор", "Федор Неводник", "Окликання батьків", "Родові вугори", "Пічне свято".

За народною легендою, сьогодні можуть повернутися у світ живих душі померлих предків, які сумують за життям та родичами. Все тому, що перешкода між світами стає тоншою. Їх гукали і голосили над могилами, щоб вони могли пройти. Душі гостювали лише до півночі.

Обряд такого покликання раніше проводили рано-вранці, після того, як запалювали поминальні свічки. Але якщо цвинтар був недалеко, їх гукали з порога будинку. Але треба було це робити щиро.

Популярні новини зараз
Доведеться заплатити зі своєї кишені: водоканальники попередили з приводу лічильників Пенсіонерів змусять працювати на п’ять років довше – хто може забути про пенсію у 60 років Потрібно терміново нести документи: українським пенсіонерам дозволили у червні "відновити" виплати Нові правила для водіїв: де і коли можуть перевіряти військовий квиток
Показати ще

Зараз слід просто влаштувати поминки, накрити щедрий стіл з киселем і гарячими стравами. Страви має бути багато, тому що за повір'ям не один рід приходить назад додому. Ноги на поперечки не ставили, бо це було місце для мертвих. Також слід поставити один стілець на чолі столу та залишити його порожнім. Він призначений для старшої душі.

Щоб душа була спокійна, страви мають бути ситними. Тоді вона побачить, що сім'я не голодує, а отже, можна буде спокійно повертати в інший світ. Поминальну трапезу починають із трьох ложок киселю, з кожної згадуючи про покійного. Тому потрібно підійти до порога і відчинити двері, так проводять душу.

Стіл треба застелити білою скатертиною, покласти хліб і сіль, а також запалені церковні свічки, потрібно помолитися про успіхи в роботі та хороший урожай, а потім усім обійнятися.

Є ще одна цікава прикмета. Якщо вже тепло і тополі ламаються нирки або зацвітає обліпиха, то можна сіяти огірки, квасолю та гарбуз. Якщо тепло – сіють у відкритий ґрунт, але треба ще вкрити, бо ще можуть бути морози вночі.

Полуниця, город, зображення з вільних джерел
Полуниця, город, зображення з вільних джерел

Що не можна робити 20 квітня

Не можна цього дня шуміти, голосно сміятися та слухати музику.

Невдалий день для дорогих покупок та великих фінансових вкладень.

У спальню подружжя не варто впускати незнайомців та малознайомих людей, інакше між чоловіком та дружиною почастішають сварки.

Строго заборонено риболовлю сьогодні.

Нагадаємо про перенесення церковних свят, чи змінилася дата Вознесіння Господнього: традиції та заборони важливого дня.

Раніше ми повідомляли, що настав час молитися: найсильніші слова за Україну, які треба говорити щодня.