Україна продовжує платити пенсії та інші виплати навіть під час війни, але ці гроші часто недостатні для нормального життя. Так як ціни на всі дуже високі і тому, пенсіонер заплативши комунальні послуги та придбавши собі мінімальні продукти, залишається практично з порожнім гаманцем.

Галина Третьякова, яка керує комітетом соціальної політики, каже, що зараз пенсії в Україні дуже малі – лише 30% від того, що зазвичай заробляють люди, і їх треба підняти до 60%.

Галина Третьякова, фото: скріншот з відео
Галина Третьякова, фото: скріншот з відео

Щоб це змінити, Галина пропонує кілька кроків: треба змінити правила внесків на соціальне страхування, запровадити систему, де люди могли б відкладати гроші на пенсію самостійно, та допомогти сім'ям економити більше, наприклад, повертаючи їм частину податків.

"Коефіцієнт заміщення (ставлення середньої пенсійної виплати до середньої заробітної плати) на сьогодні становить близько 30%. Триває потужна робота над тим, щоб цей показник у майбутньому становив не менше 40%. Стратегічна мета – це 60% ", – наголосила народна депутат.

Популярні новини зараз
Від платіжок зомліємо: кожен кубометр обійдеться українцям у 300 гривень Електроенергія по 2,64 грн – це майже задарма: українців приголомшили майбутнім тарифом "Переляки закінчилися": ведичний астролог визначив, що переживе Україна влітку 2024 року Мають подати документи до 1 липня: українцям зробили важливе оголошення
Показати ще

Гроші, гаманець / фото: Freepik
Гроші, гаманець / фото: Freepik

Наразі лише маленька частина українців отримує чималі пенсії, а більшість пенсіонерів живуть на дуже скромні суми.

Це показує, наскільки важливо швидко зробити ці зміни, щоб люди могли гідно жити на старості, а не виживати, перебиваючись із копійки на копійчину.

Як раніше повідомляв портал Знай.ua, пенсія в Україні: як можна змінити вид виплат швидко та без проблем

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, жити стане ще дорожче: українців попередили про нові суми у платіжках