Україна продовжує платити пенсії та інші виплати навіть під час війни, але ці гроші часто недостатні для нормального життя. Так як ціни на всі дуже високі і тому, пенсіонер заплативши комунальні послуги та придбавши собі мінімальні продукти, залишається практично з порожнім гаманцем.

Галина Третьякова, яка керує комітетом соціальної політики, каже, що зараз пенсії в Україні дуже малі – лише 30% від того, що зазвичай заробляють люди, і їх треба підняти до 60%.

Галина Третьякова, фото: скріншот з відео
Галина Третьякова, фото: скріншот з відео

Щоб це змінити, Галина пропонує кілька кроків: треба змінити правила внесків на соціальне страхування, запровадити систему, де люди могли б відкладати гроші на пенсію самостійно, та допомогти сім'ям економити більше, наприклад, повертаючи їм частину податків.

"Коефіцієнт заміщення (ставлення середньої пенсійної виплати до середньої заробітної плати) на сьогодні становить близько 30%. Триває потужна робота над тим, щоб цей показник у майбутньому становив не менше 40%. Стратегічна мета – це 60% ", – наголосила народна депутат.

Популярні новини зараз
В Україні пенсіонерам почали повертати "оновлені" виплати: у ПФУ визнали помилку Безкоштовні гігабайти протягом 6 місяців: абонентів Vodafone ощасливили халявою Вершкове масло та соняшникова олія: українців попередили про нові ціни Затримка виплат: Пенсійний фонд пояснив, що буде з пенсіями та субсидіями за травень
Показати ще

Гроші, гаманець / фото: Freepik
Гроші, гаманець / фото: Freepik

Наразі лише маленька частина українців отримує чималі пенсії, а більшість пенсіонерів живуть на дуже скромні суми.

Це показує, наскільки важливо швидко зробити ці зміни, щоб люди могли гідно жити на старості, а не виживати, перебиваючись із копійки на копійчину.

Як раніше повідомляв портал Знай.ua, пенсія в Україні: як можна змінити вид виплат швидко та без проблем

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, жити стане ще дорожче: українців попередили про нові суми у платіжках