За церковним календарем у цей день вшановують пам'ять святителя Косми Халкідонського, сповідника, єпископа.

Інші назви свята: "Кузьма", "Косма", "День святого Кузьми", "Кузьмин день", "Огородник". День називали Огородником, бо Косму вважають також покровителем посівів та городів.

Але також звертали увагу і на зозулю, яка починала кукувати у лісі.

Якщо ця пташка літає по селі, то незабаром почнеться пожежа, якщо вона "співає" на даху будинку, то в ньому захворіють господарі. І звичайно ж, скільки разів почуєш її "ку-ку", стільки й проживете років.

Популярні новини зараз
Від платіжок зомліємо: кожен кубометр обійдеться українцям у 300 гривень "Диявольська комета підлітає": відомий астролог визначив, що чекає на Україну влітку на всіх фронтах Українці можуть стати студентами без НМТ: кому дозволять не проходити тест Для українців можуть запровадити одразу два тарифи на електроенергію: як будемо платити
Показати ще

Сьогодні обов'язково потрібно висадити буряки та моркву. На світанку потрібно, щоб жінка пішла до колодязя, набрала у свою чашку води та збризнула нею насіння. Потім у колодязь слід кинути монетки. Згідно з народним повір'ям тоді буде чудовий урожай.

Ще є прикмета, що треба піти в ніч на 18 квітня до водойми і посидіти біля неї, а вдосвіта опустити насіння в неї. Тоді ніхто не зможе наврочити посіви. Якщо на Кузьму ще й зацвітала верба-бредина чи братки, то потрібно ще посадити кріп, петрушку, цибулю та редиску. Під час їх посадки можна загадувати бажання, яке обов'язково має виконатися, а паростки будуть міцними та здоровими.

Святому Космі можна і помолитися за цілість і безпеку всього посадженого, попросити захистити від посухи, негоди та заморозків. Адже вважається, що він ще й заступник селян, і все, що ви висадите сьогодні, зростатиме добре.

Молитва, Бог, фото: Знай.ua
Молитва, Бог, фото: Знай.ua

Якщо сьогодні розпочнеться дощ, то він вважається цілющим. Під ним потрібно трохи постояти, щоб він намочив волосся, тоді у вас завжди буде пишна шевелюра. Можна і дітей ненадовго поставити під дощ, вважається, що тоді вони виростуть сильними, здоровими та міцними.

Що не можна робити 18 квітня

Якщо в господарстві народилися ягнята, телята, козенята та інші дитинча біля худоби, то їх не можна показувати гостям.

Не варто лаятись, підвищувати голос, сперечатися з рідними та згадувати старі образи, інакше стосунки серйозно зіпсуються.

Тяжка фізична робота під забороною сьогодні. Якщо не послухатися, то можливі проблеми зі спиною.

У цей день зловживати спиртними напоями заборонено.

Нагадаємо про Великий пост-2024 продовжується: що заборонено робити всім православним до 5 травня.

Раніше ми повідомляли про Великий пост-2024: як правильно харчуватися, приклади страв та навіщо взагалі постувати.