Українці, які проживають на окупованих територіях, мають чимало складнощів. Наприклад, із встановленням факту народження дитини та отримання свідоцтва українського зразка.

Але юрист розповів, як швидко провести цю процедуру та куди подати заяву.

Дитина у пологовому будинку, фото fergana
Дитина у пологовому будинку, фото fergana

Вирішити це питання дуже просто, як повідомила юрист Оксана Рябчук. За законодавством України, документи, видані на окупованих росіянами територіях, не визнають. Це означає, що в жодному державному чи медичному закладах їх не приймуть.

Для таких випадків чинний Цивільний кодекс України передбачає спрощені умови, щоб громадяни змогли встановити факт народження на території, де діє режим військового чи надзвичайного стану, або тимчасова окупація.

Популярні новини зараз
Військові просять виключити нардепів Порошенка з комісії по фортифікаціях: "Ви ще за попередні не відсиділи" На ці картки пенсія не прийде: у ПФУ розповіли, як не залишитись без виплат Готуйте 400 гривень: власників лічильників води очікують додаткові витрати ТЦК почали перевіряти салони авто
Показати ще

Батьки спочатку мають встановити факт народження дитини. Після цього йде процедура складання заяви про те, що малюк народився на тимчасово окупованій території.

Оформлення документів, ЦНАП: фото city-adm.lviv
Оформлення документів, ЦНАП: фото city-adm.lviv

Хто може подати заяву:

  • батьки;
  • родичі чи їхні представники;
  • інші законні представники дитини.

Дитина, фото sunnitusmaja
Дитина, фото sunnitusmaja

Заява подається до будь-якого суду на підконтрольній Україні території. Також потрібно зібрати документи, що підтверджують народження дитини: медичні довідки, показання свідків, фотографії та інше.

Після цього українці звертаються до органу державної реєстрації актів громадянського стану та отримують свідоцтво про народження українського зразка.

Нагадаємо, що до 18 років, по 30 тисяч? Українцям нагадали про актуальні суми аліментів на 2024 рік.