З 1 березня починається масштабна індексація пенсій в Україні. Проте не всі пенсіонери мають отримати це підвищення 7,9%, які прогнозують експерти. У одних розмір підвищення не буде перевищувати 1.5 тисячі, які будуть зафіксовані державою. Про те, як самостійно добитись індексації написали у Мінфіні.

Попри невизначеність та зменшення міжнародної пітримки, держава все ж запустила індексацію пенсій.

Грошова допомога. Фото: скрін youtube
Грошова допомога. Фото: скрін youtube

Міністерство соціальної політики пояснило, що відсоток підвищення брали із співвідношення інфляції та зростання економіки у минулому році. Інфляція на даний момент складає 5,1 %. Середня заробітна плата, з якої було сплачено внески зросла на 7%.

"Середній прогнозний рівень зростання пенсій після індексації — 322 грн, розмір середньої пенсії в Україні зросте з 5 395 грн до 5 717 грн. А отже, зростання пенсій перекриє зростання цін за 2023 рік" – написали у відомстві.

Популярні новини зараз
Астролог назвав точну дату закінчення війни – надії на 2024 рік були марними Нові тарифи на воду для трьох категорій споживачів: як зміняться платіжки Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Індексація пенсій, скріншот: Youtube
Індексація пенсій, скріншот: Youtube

Пенсіонери не всі отримають індексацію, адже ті, які вийшли на пенсію менше ніж три роки тому мають сталі виплати, які застаріти не встигли.

Як підвищити виплати

Якщо особа не вдоволена своїм відсотком індексації, її можна підвищити. Але зробити це потрібно буде лише через суд. Юристи говорять, що коли проведення індексації розповсюджується лише на окремі категорії громадян, це суперечить правам людини.

Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Тож українці, виходили на пенсію три роки тому та менше, можуть відстояти свої права на індексацію. За словами юристів, практика показує, що суд стає на сторону позивача і задовольняє його позов. Але перед цим переконайтеся у правильності своїх планів.

Нагадаємо, інформаційний портал Знай повідомляв, українці зможуть отримати більшу пенсію: кому пощастить отримати "весняну" надбавку

Раніше наш портал інформував, не тільки індексація, а й надбавки: кому з пенсіонерів пощастить у березні

Також портал Знай повідомляв, пенсіонери сідають за трактор: як мобілізація впливає на українські села