2024 року українські вчителі отримують новий стимул до професійного зростання. Сертифікація через ЗНО відкриває педагогам дорогу до бонусу 20% до окладу протягом трьох років. Вона поширюється на викладачів як навчальних предметів, а й у тих, хто впроваджує цінні інтегровані курси освіти.

Це рішення було офіційно оголошено Міністерством освіти і науки України та направлено на розвиток професійної компетентності педагогів.

Вчителька, скріншот: YouTube
Вчителька, скріншот: YouTube

Система оцінки торкнеться викладачів, які працюють із навчальними предметами та інтегрованими курсами в рамках громадянської та історичної освіти.

Нові можливості сертифікації через ВОПК стануть доступними для вчителів початкових класів та фахівців з математики, української мови та літератури

Популярні новини зараз
Українці в паніці змітають із полиць пристрої для зарядки: ціни починають не кусатися, а з'їдати Чоловікам можуть дати більше часу на ТЦК: нардеп вважає, що це необхідно Ці Знаки Зодіаку стануть багатими вже у липні: кому доля подарує успіх Світло буде цілий день: в "Укренерго" порадували українців
Показати ще

А також для тих, хто веде:

  • «Суспільствознавство» (всесвітня історія, громадянська освіта, історія України, основи правознавства)
  • курси «Досліджуємо історію та суспільство»,
  • «Історія: Україна та світ»,
  • «Україна та світ: вступ до історії та громадянської освіти».

Це означає, що освітяни, чий рівень кваліфікації буде успішно підтверджений, зможуть отримати значні бонуси до своєї заробітної плати протягом трьох років.

ЗНО, кадр з відео
ЗНО, кадр з відео

Очікується, що реєстрація на участь у процесі ВЗПК пройде у два етапиз 15 по 30 січня поточного року. Пілотне тестування, яке охопить до 500 педагогів та до 1500 вчителів початкових класів, буде обмежено. Це дозволить міністерству оцінити ефективність нової системи сертифікації в контексті поточних освітніх потреб.

Ця ініціатива, яка розпочалася з вчителів початкових класів у 2019 році і тепер розширюється на викладачів математики та української мови та літератури, демонструє прагнення уряду підтримати педагогів у їхньому професійному зростанні та забезпечити якісну освіту для всіх учнів.

Особливості реєстрації та деталі процесу оцінки будуть детально оголошені на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Раніше стало відомо про те, що робота після пенсії може позбавити вас виплат: у яких випадках це відбувається

Також Знай.ua повідомляв, додаткова грошова допомога та пільги по-новому: які зміни чекають на українців

Як ми писали, з 1 січня українці отримуватимуть нові виплати